Představenstvo

Ing. Radovan Svoboda

Předseda představenstva Spolku pro jakost ve svařování – AQW

Ing. Radovan Svoboda
Ing. Radovan Svoboda

Narodil jsem se počátkem druhé poloviny minulého století a to skoro s malým autogenním hořákem v ruce. Již v deseti letech jsem docela obstojně vládl obalenou elektrodou a ve dvanácti jsem získal světový věhlas na Plzeňsku opravami vložek teplovodních karem na bázi tvrdého pájení mosazí…Byla taková doba a můj otec, vyloučený komunista, mne v době normalizace tímto způsobem učil tržnímu mechanismu.

V osmdesátých letech jsem vystudoval na VŠSE v Plzni technologii svařování /co také jiného / a stal jsem se nechtěným členem fan clubu Prof. Kuncipála.

Od těch dob mne svařování neopustilo, Škoda El. lokomotivy, Obráběcí stroje, a pak IBP, ITI Praha, ITI TUV až po TUV SUD Czech.

V současné době řídím skupinu pracovníků v oblasti výkonu NoBo dle PEDu. Do roku 2018 jsem byl vedoucím certifikačního orgánu výrobků a inspekčního orgánu akreditovaného ČIA.

Mám rád přírodu, hodně času trávím s rodinou na Šumavě, kam hodlám odejít na penzi.


 

Ing. Ladislav Benýr

Místopředseda představenstva Spolku pro jakost ve svařování – AQW

Ing. Ladislav Benýr
Ing. Ladislav Benýr

Narodil jsem se v šedesátých letech minulého století. Svařování se věnuji už od střední školy, kdy jsem se ještě jako dorostenec v rokycanském hokejovém seniorském týmu v jedné obranné dvojici potkal se svým prvním velkým učitelem a starším kamarádem Jaroslavem Kraftem. Od té doby až dodnes jsme spolu vybojovali hodně sportovních i profesních příběhů, většinou s dobrým koncem. Tímto setkáním byla předurčena i moje další pracovní kariéra a následně na VŠSE v Plzni jsem se během studia na Fakultě strojní plně věnoval opět svařování, tentokrát pod odborným vedením pana profesora Pilouse a soudruha profesora Kuncipála – plzeňských kapacit v oboru.

Během profesní kariéry jsem svařování prakticky neopustil a během více než třicetileté kariéry ve dvou strojírenských firmách ŠKODA Ejpovice a ŠKODA JS jsem absolvoval kurz Zváračského technológa ve VÚZ Bratislava a kurzy Evropského svářečského inženýra EWE a Specialisty na svařování betonářských výztuží v SVV Praha. Od roku 2009 jsem držitelem Certifikátu EWE. V současné době pracuji ve ŠKODA JS a.s. na pozici Vedoucího technologie svařování, divize Výroba JZ a zároveň jsem garant procesu svařování v celé společnosti. Také externě spolupracuji se ZČU Plzeň, ŠKOLA WELDING a ARC-Heating, kde zajišťuji přednáškovou a lektorskou činnost v oblasti svařování a tepelného zpracování.

Ve volném čase se intenzivně věnuji sportu, když jsem téměř opustil hokejovou specializaci a své sportovní aktivity jsem postupně rozšířil na cyklistiku, kuželky, bowling a extrémní turistiku. Spolu s mojí manželkou, také svářečskou inženýrkou, jsme se nedávno přestěhovali „na samotu u lesa“ a kromě rodinného života se tady věnujeme i společnému oboru – svařování.


 

Ing. Pavel Tichý

Člen představenstva Spolku pro jakost ve svařování – AQW

Ing. Pavel Tichý
Ing. Pavel Tichý

Narodil jsem se jen o pár let déle než kolegové zakladatelé spolku. Procesu svařování se věnuji již od absolvování VŠSE v Plzni, fakulta strojní.

Kvalifikace vyššího svářecího personálu jsem si doplnil až po příchodu do společnosti TUV SUD Czech. Kariéru ve strojírenství jsem zahájil podstatně dříve a to na SOU Škoda Plzeň.

V oboru svařování tedy nejsem nováčkem, a neustále se pilně učím a doplňuji kvalifikace.

V současné době jsem držitelem certifikátů IWE, IWI, PWT, jsem OOZ ve svařování a defektoskopii kolejových vozidel. Jsem vedoucím auditorem certifikačního orgánu akreditovaného ČIA nejen pro řadu norem 3834 a 1090, ale i pro 15085 a jsem uznaným vedoucím auditorem pro tuto oblast od ECWRV, provozovatele Online-Registru EN 15085.

Ve volném čase se převážně věnuji své početné rodině.